Ekspert Skarbowy

Kraków, czwartek, 14 lutego 2019, godz. 14:36

Ogłoszenie o pracy firmy Izba Administracji Skarbowej w Krakowie w branży Służba cywilna, Administracja publiczna, w Krakowie na stanowisku Ekspert Skarbowy.

Oferta zatrudnienia:

Warunki pracy- praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji
- praca związana z obsługą monitora ekranowego powyżej połowy dobowego wymiaru czasu
pracy, wymagająca koncentracji, dokładności,
- obsługa innych urządzeń biurowych,
- na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna,
- przed budynkiem znajduje się podjazd umożliwiający osobom niepełnosprawnym dostęp do
budynku,
- w budynku znajduje się winda i toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych,
Zakres zadań

  • wykonywanie sprawozdawczości w zakresie realizowanych zadań wynikającej z przepisów odrębnych,
  • rozliczanie i przekazywanie wpływów uprawnionym podmiotom,
  • dokonywanie rozliczeń z tytułu wpłat, nadpłat, zaległości oraz zwrotów podatków i ceł oraz wydawanie postanowień w tym zakresie,
  • przyjmowanie zabezpieczeń majątkowych, o których mowa w art. 38a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. - Prawo energetyczne,
  • kontrolowanie prawidłowości potrąceń wynagrodzeń dokonywanych przez płatników i inkasentów,
  • prowadzenie ewidencji przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków i ceł,
  • prowadzenie ewidencji grzywien, mandatów, kar pieniężnych, kosztów egezkucyjnych związanych z dochodzonymi należnościami i innych należności nałożonych na podstawie właściwych przepisów prawnych.

Oczekiwania wobec pracownika:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,
  • Znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem zadań na oferowanym stanowisku pracy,
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j.Dz.U.z 2017r. poz.2186) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych ( edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji),

Poznaj więcej szczegółów, aplikuj na to stanowisko - kliknij tutaj

Identyfikator oferty: 2309347.

Praca w tej samej branży

Kraków
22 lutego 2019
Kraków
16 marca 2019
Kraków
Kraków
28 lutego 2019
Kraków
15 marca 2019

Najnowsze ogłoszenia

Kraków
Bankowość, Finanse, Obsługa klienta, Sprzedaż
Kraków, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Tarnów
Kraków
Chrzanów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Zakopane
44, Bankowość, Finanse, Obsługa klienta, Sprzedaż